Connect with us

Dolar kuru yükselecek mi? Piyasalarda son durum Son dakika haberler

Dolar kuru yükseliş eğilimini sürdürürken kritik 5.04 bandını aşmış görünüyor. Kur şu sırlarda 5.0520 bandında seyrediyor

cicegim.net
cicegim.net

pushfn(‘ads’);

Hükümetin 2020 yılı için ortalama dolar kuru hedefi 6 lira olunca Merkez Bankası kamu bankaları aracılığıyla doları kurunu 6 liranın altında tutmaya çalıştı.

Merkez Bankası’nın son olarak BDDK aracılığıyla yaptığı swap hamlesi de boşa çıktı. Dolar kuru Merkez Bankası’nın müdahalelerine rağmen 6.06 liraya kadar yükseldi.

DOLAR KURU GÜNCEL DURUMU

Geçtiğimiz hafta Cuma günü 5.98 barajını aşan dolar kuru 6.04’e kadar yükselmişti. Kur hafta kapanışını 6.015 seviyesinde yaptı. Dolar kuru yeni haftaya ufakta olsa bir düşüşle başlarken daha sonraki günlerde kendini toparlayarak kritik 6.04 barajının üstüne çıktı. Dolar kuru şu sıralarda 6.0520 bandında seyrediyor.

KUR YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Dolar kurundaki bu yükselişin nedeni olarak Çin’deki  koronavirüsü salgınının dünya piyasalarına olan etkisi, Fed’den gelen bilanço açıklamaları, Türkiye ekonomisindeki enflasyon, işsizlik rakamlarındaki artış ve İdlib’ten gelen sıcak temas haberleri gösterilebilir. Bu ekonomik ve siyasal etkenler ortadan kalkmadığı sürece dolar kuru yükseliş eğilimine devam edeceği tahmin ediliyor. Teknik açıdan incelendiğinde ise dolar kurunun 5.04 üzerinde kaldığı sürece yeni hedefinin 5.14 olacağı öngörülüyor.

cicegim.net
cicegim.net

pushfn(‘ads’);

cicegim.net

Haber kaynagi = milligazete.com

Son Dakika Haberleri – SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler

Diğer Haberler için http://haber.cicegim.net/

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir